Credit: Bizjournals Website

אדם דאנג׳לו (Adam D’Angelo), מייסד Quora

עם שווי נקי של 600 מיליון דולר, אדם ד'אנג'לו הוא המנכ"ל והמייסד-שותף של Quora, פלטפורמה לשיתוף ידע שמציעה תגובות אינטליגנטיות מאנשים חזקים ומבריקים כמו מארק צוקרברג, הילרי קלינטון, ברק אובמה, אשטון קוצ׳ר ועוד ועוד, לשאלות כמעט בכל נושא שהוא. דאנג׳לו הקים קהילה שבשקט בשקט מייצרת דאטה המבוסס על התוכן השימושי ביותר שיש לרשת להציע היום ומטרגטת קהלים לפי תחומי עניין, אופי השיח והעדפות צרכניות. דאנג׳לו מחזיק ב- 0.8% מניות בפייסבוק כ-CTO הראשון של החברה, הוא זכה במדליית כסף באולימפיאדה הבינלאומית באינפורמטיקה בשנת 2002, והגיע למקום השני בדירוג האנשים החכמים ביותר בטכנולוגיה של מגזין Fortune. זה הסיפור שלו. 

דאנג׳לו למד ב"אקדמיית פיליפס אקסטר" בתיכון, עם צוקרברג, והתיידד איתו די מהר. הוא השיג הצלחה מטאורית בלימודיו, במסגרתם זכה במקום 8 באולימפיאדת המחשוב של ארה״ב ובמדליית כסף באולימפיאדה הבינלאומית לאינפורמטיקה ב- 2002. במהלך לימודיו בתיכון פיתח עם צוקרברג וחברים נוספים תוכנה שהציעה מוזיקה לפי טעם המאזינים בשם 'Synapse Media Player', היא הפכה בסופו של דבר להצלחה גדולה ונרכשה על ידי מיקרוסופט.

מאוחר יותר סיים את התואר הראשון שלו במדעי המחשב מהמכון הטכנולוגי של קליפורניה (Caltech) ב- 2006. במהלך לימודי התואר יצר את האתר 'BuddyZoo' שאפשר למשתמשים להעלות את רשימת החברים שלהם ולהשוות אותם לאלה של משתמשים אחרים. בשלב מסוים הוא הקפיא את לימודיו, כדי לבלות סמסטר בעזרה לצוקרברג בימים הראשונים של פייסבוק. אחרי שסיים את לימודיו, הוא החליט להצטרף לצוות הראשוני שהקים את פייסבוק כ- CTO. 

רעיון טוב זה הכרחי, אבל בלי ביצוע מלוטש, זה לא שווה הרבה. 

אחת התובנות שלקח מתקופתו בפייסבוק היתה שהביצוע היה הרבה יותר חשוב מרעיון. כשהוא וקולגה שלו זיהו ש-90% מהמידע שאנשים מחזיקים נמצא עדין נמצא בראש שלהם ולא ברשת, הם בחנו את פורמט השאלות והתשובות בשוק האמריקאי וזיהו בשלות והזדמנויות בשוק, בהיקף דומה למה שהפך את פייסבוק למה שהיא היום, Meta. הוא החליט למצות את הרעיון, פרש מפייסבוק ב-2008, והשיק את Quora ב- 2009 עם צ׳רלי צ׳יבר, מייסד שותף, במטרה שתגדל להיות לבסיס ידע שיווצר, ינוהל, יאורגן וייערך על ידי המשתמשים עצמם. 

אחרי שהתפטר מפייסבוק, אדם הרגיש שהוא נמצא בעמדה טובה להקים חברה, והתחיל לעבוד עם צ׳רלי על הפרויקט שפותח בתחילה בשם Alma Networks, על שם הרחוב בפאלו אלטו בו גר צ'רלי. הם שכרו את רבקה קוקס (מעצבת על בפייסבוק) וקווין דר (מהנדס), והתחילו לבנות את הפלטפורמה.

מספר חודשים אחרי שהאתר היה מוכן, הם החליטו לשחרר את הבטא הפרטית לבדיקה בקרב חברים וחברים של חברים באמצעות הזמנות, אז גם הוא מותג בשם Quora. 

כוחם של אינפלואנסרים בהפצת הבשורה.  

תוך זמן קצר, נוצר באז בעמק הסיליקון ואותם החברים התחילו להזמין את החברים שלהם וכן הלאה. בסיס המשתמשים של Quora גדל מהר מאוד ועם כמות מכובדת של תוכן איכותי, היו להם כ-500,000 משתמשים רשומים עד ינואר 2011. בשלב זה, ל-Quora היו רק 18 עובדים.

לאורך הזמן  Quora צמחה לקהילה ענקית של 80 מיליון מבקרים בחודש, 50% מהם מארצות הברית ו-15% מהודו. עד כה, הם גייסו בסך הכל יותר מ-141 מיליון דולר מ-11 משקיעים ומוערכים כיום ביותר ממיליארד דולר. 

הגרסה העברית של Quora הושקה בארץ ב- 2019, עשור אחרי השקתה בעולם, ומציעה פלטפורמת שאלות ותשובות עם תגובות אינטליגנטיות מאנשים בעלי ידע ונסיון בתחומם. היופי בפלטפורמה הוא האותנטיות שלה ושל המשתמשים שלה: גם האנשים שעונים על השאלות באתר, וגם האנשים שמשתמשים בה.

אם תשאלו שאלה שנוגעת באחד מסרטיו של אשטון קו׳צר למשל, זה ילא יהיה מופרך לצפות שהוא עצמו יענה על השאלה שלכם כמשתמש בפלטפורמה. מארק צוקרברג עצמו נעזר בפלטפורמה כדי להעלות שאלה אילו סטארטאפים כדאי לפייסבוק לרכוש, וזמן קצר לאחר מכן רכש את Nextstop, אחת החברות שהוצעו לו במסגרת זו. 

דאנג׳לו מספר:

ראיון שנערך עם דאנג׳לו בתחילת דרכו ופורסם ב- Insider מציג איך יזמים יכולים להפיק תועלת מהפלטפורמה, מאיפה הגיע הרעיון, איזה לקחים עסקיים הוא קיבל בפייסבוק, איך עושים סקייל ושומרים על איכות. הנה עיקריו, בתרגום חופשי שלנו: 

ספר לי על הסטארט-אפ שלך ואיך יזמים יכולים להפיק תועלת מ-Quora.

יש הרבה מידע שהיה בראש של אנשים ולא הגיע לאינטרנט'. גם כשהרשת כבר היתה גדולה,  הפער עדין היה שם, אז הפכנו את Quora כמקום שבו אנשים יכולים לחלוק ידע מכל הסוגים.
ב-2009 למשל לא היה הרבה מידע אמין וזמין על סטארט-אפים ועסקים קטנים באינטרנט. זה מידע שהוא באמת בעל ערך וכזה שאנשים רוצים לשתף. זה היה אחד האזורים ב-Quora שהמריא בהם הכי מהר.

איך אתם מתכוונים לשמר את הרמה בה אנשים חכמים ומשכילים עונים על שאלות?

הרבה אנשים מאוד אוהבים לענות על שאלות, והם מאוד נהנים לחלוק את הידע שלהם, במיוחד אנשים שיש להם ידע יקר ערך. אנחנו בוחרים אנשים באיכות גבוהה ומשקיעים בזה משאבים. התחלנו בהזמנת החברים שלנו להשתמש ב-Quora, ואז הם הזמינו את החברים שלהם, וזה צמח משם. עכשו כשיש לנו תוכן בעל ערך רב ב-Quora, התוכן מושך גם אנשים.
אנחנו לא מעוניינים רק שאנשים יענו לשאלות החד פעמיות של החברים שלהם. אנחנו מעוניינים יותר במישהו שיכתוב תשובה נהדרת באמת שתקרא על ידי אלפי או עשרות אלפי אנשים במהלך השנים הקרובות כשהיא תישאר ב-Quora וככל שהיא תופץ באינטרנט.

אז הערך של כתיבת תשובה ארוכה ומחושבת הוא….מה? 

ב-Quora, אתה לא עונה על שאלות כי אתה רוצה לקבל נקודות או כי אין לך מה לעשות. אתה עונה על שאלות כי אתה רוצה לבנות את המוניטין שלך או שאתה באמת נהנה לעזור לאנשים. זו אותה סיבה שמישהו ירצה לבנות אתר עם מידע, פשוט הפכנו את זה להרבה יותר קל ונגיש.

ספר לי על התפטרותך כ-CTO של פייסבוק; השארת את מארק ועסק צומח כדי לעשות משהו אחר לגמרי.

מאוד נהניתי להקים את Quora מההתחלה. פייסבוק התחילה להתייצב והרגשתי שאוכל להשפיע יותר על העולם על ידי יצירה של משהו חדש במקום רק להמשיך לייעל את פייסבוק.

מה היה ב-Quora שגרם למשקיעים לזרוק עליכם כסף?

לא הייתי אומר שהם זורקים עלינו כסף אבל אני חושב שהמוצר המריא. הרקע שלנו גרם לזה להראות שיש לנו סיכוי טוב להצליח. אני חושב שהרבה אנשים מאוד אהבו את הרעיון. אני גם חושב שאין הרבה חברות להשקיע בהן בימים אלה שיש להן פוטנציאל ממש גבוה… אז כל הדברים האלה ביחד. {ראוי לציין שלקראת סבב הגיוס הראשון דאנג׳לו השקיע 20 מיליון דולר מההון הפרטי שלו). 

איך אפשר לעשות מוניטיזיציה ל-Quora?

כרגע אנחנו רק מתמקדים בהפיכת Quora למוצר טוב שמשתף ידע איכותי. אנחנו בטוחים שאם נוכל לעשות זאת, נוכל למצוא דרך כלשהי לממן את העסק בטווח הארוך. אחד הדברים היפים בגיוס כסף הוא שאנחנו יכולים פשוט להתמקד בהפיכת Quora לטוב באמת עכשיו, ולא בהישרדות לקראת משכורות שצריך למשוך הביתה כל חודש.{נכון לראיון מ-2018 דאנג׳לו שיתף שהמודל העסקי המעודכן מתבסס על פרסומות מטורגטות פר שאלות/קטגוריות}.

האם אתה זה שהגה את הרעיון ל-Quora?

אנשים חושבים על רעיונות כל הזמן. חשבתי על כמה שאלות-תשובות כשהייתי בקולג'. אבל אני חושב שאנשים נוטים להתמקד קצת יותר מדי ברעיונות. הדבר שגרם לנו ללכת עם Quora היה שזה נראה לנו כמו פער אמיתי שאין לו מענה. אף אחד לא עשה אתר טוב לשיתוף ידע.

מה היו השיעורים העסקיים המרכזיים שלמדת בפייסבוק והבאת ל-Quora?

דבר אחד שהוא באמת חשוב זה לגייס אנשים טובים. אם אתם יכולים להשיג את האנשים הטובים ביותר, זה חלק גדול מההצלחה. דבר נוסף הוא שהעולם משתנה ממש מהר, אז היכולת לעמוד בקצב היא חשובה. בנינו את Quora בידיעה שנצטרך להיות מסוגלים לשנות ולשפר במהירות. הגדרנו את כל הטכנולוגיה שלנו כך, ויישמנו אותה כדי להפוך את המהנדסים לפרודוקטיביים ככל האפשר. כך הם יוכלו לפתור בעיות קשות מהר מאוד כשהן עולות, במקום להתמקד רק בבעיות המיידיות שעל הפרק.

לראיון המלא ב- Insider: https://bit.ly/3qneDRF

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

רוצים לוודא שאתם לא מפספסים את המאמר השבועי?

הירשמו לניוזלטר וקבלו אחת לשבוע מייל עם כל מה שמעניין בשיווק, בניהול עסקים ובכל מה שבאמצע.

כאן נרשמים לניוזלטר

אחת לשבוע תקבלו ישר למייל סקירה של הדברים הכי מעניינים שקרו בענף השיווק בארץ ובעולם: עדכונים, חידושים, פרשנויות ומקורות השראה.