שאלת השאלות, איך מייצרים עובדים שנהנים לקום בבוקר לעבודה?

אין ספק שאחד האתגרים המשמעותיים היום הוא גיוס ושימור של עובדים איכותיים, מחוברים ל- DNA של החברה ולחזון שלה. השקעה בבידול כמעסיק ומסר שיווקי מדויק ואחיד למועמדים תניב בחירה מודעת וחיובית בחברה על פני המתחרים, כל פעם מחדש.

 

אז איך עושים את זה?

ראשית, קצת אסטרטגיה: לפני שיוצאים לדרך, ועל מנת שהיא תהיה יעילה ומדויקת לחזון שלכם, רצוי להקדיש זמן לדריל דאון על הויז'ן שלכם:

מיהו העובד המושלם: מי הפרסונה שאני רוצה לגייס, מה החוזקות שלה, מה מעניין אותה, באיזה סוג חברה היא תרצה לעבוד מבחינת האתגר שתספק לה.

מי אנחנו: מה החזון של החברה, האם הוא משתקף בערכים שמנחים אותנו, מה אנחנו עושים כדי להביא אותם לידי ביטוי בשגרה היומיומית, האם יש לנו בידול שאפשר לשקף אותו: בידול לא ברמת המוצר, אלא ברמת ה- DNA החברה. לדוגמא, תפיסה חברתית או קהילתית, שת"פ אקדמי מבוסס ועוד ועוד, תמיד יש ניואנסים ייחודיים שאפשר לשים עליהם זרקור.

מה אנחנו רוצים להשיג: הגדרת יעדים, KPI's ברורים, כן, כן, רק ככה זה יצליח.

 

ועכשו, ל- Fun Part.

אז איך אפשר לשפר את המיתוג שלכם כמעסיק?

  • מיפוי ואופטימיזציה למסע המועמדים לפני, בזמן ואחרי הגעה לראיון עבודה כדי לייצר להם חוויית גיוס ייחודית שתבלוט בנוף המקומי בגלסדור ודומיהם.

  • הטמעת המסרים שגיבשתם בשלב הראשוני באסטרטגיית התוכן של הנכסים הדיגיטליים שלכם כך שישלבו תוכן תומך גיוס שיעשה באזז בתעשייה. זה רלוונטי כמובן גם להד האנטרים שאתם עובדים איתם.

  • יח"צ, יח"צ, יח"צ. וכל מילה אחרת מיותרת.

  • יצירת אקו סיסטם של למידה והתפתחות: הכשרות, סדנאות, האקטונים, מיטאפים מעניינים ומושקעים (!), שיתופי פעולה אקדמיים/מסחריים ועוד ועוד. המטרה היא למצב את החברה שלכם כמקור לאתגר מקצועי והתפתחות עבור עובדים מוכשרים ברמה הגבוהה ביותר.

  • גיוס דיגיטלי: הכשרות מעשיות לפרסום ממומן (סורסינג) בפייסבוק, בלינקדאין ובפלטפורמות נוספות ע"פ צורך כדי לגייס את המהנדסים ואנשי הפיתוח האיכותיים ביותר לפני שהם נחטפים.

אגב, כל הטקטיקות האלה רלוונטיות מן הסתם גם לטובת שימור עובדים. הרי בסוף, האנשים בחברה שלכם הם כנראה מנוף הצמיחה הכי משמעותי. זה אך מתבקש שההשקעה בהון האנושי תהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה העסקית שלכם כדי להגיע לתוצאות שאתם מצפים להם. צריכים עזרה עם כל הדבר הזה שנקרא מיתוג מעסיק? אשמח לסייע. אפשר למצוא אותי כאן (terry@tfe-marketing.com) או פשוט להרים טלפון
ל-054-2653030 . (עושים את זה עדין היום, נכון?) צ'או בלה.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

רוצים לוודא שאתם לא מפספסים את המאמר השבועי?

הירשמו לניוזלטר וקבלו אחת לשבוע מייל עם כל מה שמעניין בשיווק, בניהול עסקים ובכל מה שבאמצע.

כאן נרשמים לניוזלטר

אחת לשבוע תקבלו ישר למייל סקירה של הדברים הכי מעניינים שקרו בענף השיווק בארץ ובעולם: עדכונים, חידושים, פרשנויות ומקורות השראה.