אז למה לי שיווק במיקור חוץ עכשיו

שיווק במיקור חוץ. למי זה מתאים? מתי אם בכלל? איך עושים את זה?

המאמר הבא ינסה לעשות לכם קצת סדר, בצורה אובייקטיבית ככל האפשר. נתחיל ממה זה אומר להוציא את השיווק שלכם למיקור חוץ, כלומר למישהו שהוא לא עובד שכיר בחברה שלכם שיטפל עבורכם בכל הפעילות השיווקית.

 

היתרונות רבים וברורים:

 1. אתם נהנים מליווי של אנשי מקצוע מיומנים שיכולים להפיק את המקסימום מהמשאבים העומדים לרשותכם.

 2. אתם מייצרים בעזרתם נכסים דיגיטליים מניבים שישרתו אתכם לטווח ארוך.

 3. יש אפס עקומת למידה והתוצאות המקצועיות ממהרות להגיע.

 4. אתם מתפנים לעסוק בצד המקצועי של העסק שלכם, במה שאתם באמת טובים בו, ולא נדרשים לבזבז אנרגיות על תחום שהוא לא הפורטה שלכם.

 5. אתם לא מוסיפים לפיירול עובד קבוע נוסף על שלל המשמעויות והמשאבים הכרוכים בכך.

 6. אתם נהנים מידע נצבר ומגוון שמחזיקים אנשי המקצוע שעובדים עם הרבה ענפים ודיסציפלינות ויכולים להשביח את מסע הלקוחות שלכם בכיוונים שאולי אתם פחות מכירים.

 

לצד כל הטוב הזה, יש גם חסרונות:

 1. מטבע הדברים והיעדר יחסי עובד מעביד, אין לכם מנהל/ת שיווק במשרה מלאה על כל המשתמע.

 2. ההתקשרות מוגבלת לאיזשהו מודל עסקי שמקובל על שני הצדדים. האפשרויות רבות, אבל הנפוצות ביותר הן התקשרות על בסיס ריטיינר (חבילת שעות שמכמתת פחות או יותר את תכולת העבודה הנדרשת) או על בסיס אחוז מסוים מתקציב השיווק שלכם.

 3. ישנו גם חשש מאיבוד שליטה של בעל החברה/מותג: על תקציב השיווק, על הלוק אנד פיל שחברת השיווק מייצרת עבורכם, על התוכן שהיא מייצרת ומגישה.

כל אלה הם חששות סבירים ומובנים לגמרי. עם זאת, אני טוענת שכשמיקור חוץ נעשה בצורה נכונה, בתקשורת פתוחה ומתוך ראיית ההתקשרות העסקית כסוג של שותפות, אפשר להפיג את החששות האלה יחסית בקלות וליהנות מכל היתרונות שבמיקור חוץ של שירותי השיווק.

 

אז למי זה מתאים ומתי?

 • חברות/עסקים/מותגים הזקוקים לשירות של אנשי שיווק מקצועיים שידעו לקחת אותם לצעד הבא ולהזיז הרים. הם מכירים בחשיבות של שיווק אסטרטגי כדי לעשות סקייל, אבל לא יכולים או לא רוצים להתחייב כרגע לטווח ארוך ולהחזיק מחלקת שיווק אינהאוס.

 • חברות/עסקים/מותגים שמרגישים שהאסטרטגיה השיווקית שלהם לא משיגה את היעדים של החברה

 • סטרטאפים ויזמים שרוצים להשיק את המוצר שלהם לעולם, עדין ללא תקציב ל-CMO במשרה מלאה

 • פרויקט חדש: הגיע העת לרענן את המיתוג, להשביח את מסע הלקוחות שלכם או לשפר את תהליכי הגיוס בחברה.

כדי שההתקשרות עם החברה שתנהל את הפעילות השיווקית שלכם תצליח לאורך זמן ותהווה עבורכם מנוע צמיחה, קריטי לבסס מערכת יחסי אמון ותקשורת פתוחה ולהגדיר יחד פרמטרים משמעותיים בעשייה:

מהי הצלחה, איך היא נמדדת, איך יתנהלו תהליכי העבודה השוטפים, איך מייצרים שקיפות בתקציב השיווק, ועוד ועוד.

המעורבות שלכם כבעלי העסק / מותג היא קריטית להצלחת הפעילות השיווקית, לשיקוף אינסייטים וניואנסים משמעותיים מהקרביים של החברה ולקבלת תוצאות שעומדות בקנה אחד עם החזון והערכים שלכם באופן מקצועי, מניב ולאורך זמן.

 

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email