כל מה שרצית לדעת על אסטרטגיית השיווק של רד בול

רד בול היא דוגמה נפלאה למעצמה שיווקית שמובילה אסטרטגיית תוכן אינטליגנטית ומלאה בערך, שהולכת עד הקצה. הפעילות השיווקית שלה תציב תמיד את הקהל במקום הראשון, גם על חשבון המכר.

מה הדרך הכי טובה לשלוט בשוק?
לייצר שוק שעדין לא קיים.
וזה בדיוק מה שרדבול עשתה לפני 30 שנה.

קצת היסטוריה

רד בול נכנסה לראשונה לשוק ב- 1987 אחרי שמוכר משחות השיניים האוסטרי דיטריך מטשיץ הגיע לתאילנד ושמע על “טוניק אנרגיה”, שנוצר ע”י צ’יילו יובוביה. הטוניק היה אמור לעזור להחזיק את השתיינים ערניים וערניים.
אחרי שלוש שנים של בדיקות רד בול הושקה באוסטריה. משקאות אנרגיה לא היו קיימים אז, והפרסום המסורתי היה יקר.

מה הם עשו?

רד בול החליטו לפנות ישירות לקהל היעד שלהם (גברים בגילאי 18-35) במסיבות קולג’, בספריות, בתי קפה, ברים ומקומות אחרים בהם הם מסתובבים. הם חילקו דוגמיות חינם לצרכני הקצה שלהם באופן ישיר , וזה גרם להם להפיץ את הבשורה על המוצר שלהם בחינם.
גם היום הם משתמשים באסטרטגיה הזו: רד בול נמצאת איפה שהקהל שלה נמצא. בין אם זה אומר לתת חסות לפסטיבל מוזיקה או ליצור תוכן תרבותי מהשורה הראשונה.

איך רד בול מגיעה לקהל היעד שלה?

גרעין אסטרטגיית התוכן של רד בול יושב על המפגש בין העניין של הקהל שלה לספורט אתגרי, פסטיבלים, ואורח חיים מהיר עם היכולת של המוצר להשאיר אנשים ערים ולתת להם אנרגיה במהלך אותם אירועים.
רד בול פעילים במגוון ערוצים ומשתמשים בטונות של טקטיקות שיווק שונות, והכל סובב סביב דבר אחד: יצירת תוכן וחוויות שאנשים יהיו מעוניינים בהם, גם אם הם לא מתחברים לקונספט של משקאות אנרגיה.

הם מכסים נושאים שמעניינים את הקהל שלהם. נקודת המוצא של רד בול היא כי בכל מקום שתראו מישהו נהנה (או זקוק) לרד בול, התוכן שלהם יכסה את הנושא. במקביל, הם מייצרים תוכן שמוכר את המותג אבל לא דוחף אותו.
התוכן מתמקד אך ורק בהנאה של הקורא, ולא במכירה של משקאות רד בול. עם הזמן, הקהל מתחיל לשייך את המוצר שלהם לתוכן שהוא אוהב לצרוך ולקשר בין הנאה מפסטיבל מוזיקה למשל, לרד בול.

היא משתמשת בשלוש טקטיקות מרכזיות:

יצירת תוכן מדהים

איכות התוכן שרד בול מייצרת לא נופלת מאיכות התוכן שמייצרים כלי תקשורת מרכזיים אחרים, שהקהל שלהם עשוי לצרוך מהם תוכן.
האיכות הגבוהה וההבנה העמוקה של רד בול מה מעניין את קהל היעד שלה, גרמה לה לצמוח בהדרגה לחברת מדיה מפוארת שגם מוכרת משקאות אנרגיה, ולא להיפך.
היא מחזיקה היום ערוצי טלוויזיה, חברת תקליטים, אולפני הקלטות, קבוצת הוצאה לאור ותחנת רדיו מקוונת והזרוע עוד נטויה.

ספורט ופעלולים

רד בול  משווקת נכסים בתחום הספורט והפעלולים, כמו ‘הפרים המעופפים’ (צוות הפעלולנים האווירי של החברה), ארבע קבוצות כדורגל מקצועניות, שתי קבוצות המתחרות במרוצי פורמולה 1, ומייצרת פעלולים קיצוניים ביותר שגורמים לקהל שלה להתרגש, לחשוש ולחכות בנשימה עצורה כדי לראות מה קורה, כמו למשל במהלך קפיצת החלל של פליקס באומגרטנר ב- 2012, שקבעה את שיא העולם בנפילה חופשית.


אירועים

רד בול מקשרת את המוצר שלה לעולמות תוכן שהקהל שלה אוהב על ידי חסות או יצירת אירועים בלתי נשכחים עבורם. בין אם זה פסטיבלי מוזיקה, אירועי קולנוע, או אפילו קפיצת צוקים קיצונית, רד בול תיצור או תיתן חסות לאירוע סביבם.
זה מהלך מבריק. הלקוחות שלהם כבר שם. או שהם ינסו פעלולים חדשים ומשוגעים, או שהם בעניין של ספורט אתגרי או שהם יבלו באחד מפסטיבלי המוזיקה.
לא משנה איפה הם, רד בול תופיע ותיתן להם את הכנפיים (והאנרגיה) הדרושים להם כדי להישאר ערים ולהמשיך ליהנות מהאירוע.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email